Keď vás trápi zápcha

Zápcha dokáže tým, ktorí na ňu trpia, pekne znepríjemniť život. Veľká väčšina ľudí je presvedčená o tom, že stolica musí byť každý deň, ale denné vyprázdňovanie nie je nevyhnutné a ani nie je ukazovateľom správnej alebo nesprávnej funkcie čreva. Rozhodujúca je pravidelnosť a to, že ide o nebolestivý proces. Pokiaľ zápchu sprevádzajú nepríjemné pocity a mnohokrát ani po vyprázdnení neprichádza pocit úľavy, tak by ste mali spozornieť a navštíviť svojho lekára.

Zápcha môže začínať od ťažkého vyprázdňovania tuhej stolice až po úplne nemožné vykonanie veľkej potreby. Často sa jedná o menej ako tri tuhé stolice týždenne, po ktorých nenasleduje pocit vyprázdnenia. Je to preto veľmi namáhavé a niekedy je dokonca nutné situácii pomôcť aj manuálne.

Dôsledkom zápchy ale nebývajú len nepríjemné pocity, pretože kvôli tomu, že z tela spolu so stolicou neodchádzajú odpadové látky, dochádza pozvoľna k intoxikácii organizmu. To potom môže viesť k oveľa závažnejším problémom, ako je poškodenie pečene, nádor hrubého čreva, zápaly alebo autoimunitné ochorenie. V neposlednom rade počas zápchy často vznikajú bolestivé hemoroidy spôsobené veľkým tlakom počas tlačenia.

Slečna držiaca sa za brucho, pretože ju trápi zápcha.

Zápcha môže byť sprievodným príznakom aj závažného ochorenia, no nemusí to tak byť vždy. Väčšinou sa jedná o dôsledok zlého stravovania a nedostatočného pohybu, u niektorých pacientov sa však príčinu zápchy nepodarí zistiť. Ďalším vinníkom zápchy môže byť syndróm dráždivého čreva.

  • VEDĽAJŠIE ÚČINKY RÔZNYCH LIEKOV
  • PREKÁŽKA V ČREVÁCH, KTORÁ SŤAŽUJE PRIECHOD STOLICE
  • DLHODOBÉ OCHORENIA AKO ROZTRÚSENÁ SKLERÓZA, ZNÍŽENÁ FUNKCIA ŠTÍTNEJ ŽĽAZY, PARKINSONOVA CHOROBA, DEPRESIA ALEBO DEMENCIA
  • SPRIEVODNÝ STAV PRI PROBLÉMOCH S HEMOROIDMI
  • PSYCHICKÉ ALEBO HYGIENICKÉ DÔVODY
  • SYNDRÓM DRÁŽDIVÉHO ČREVA

Ak lekár nediagnostikuje závažnejšie príčiny zápchy, začnite úpravou životosprávy. Jedzte v pravidelných intervaloch, zahrňte do svojho jedálnička dostatok potravín bohatých na vlákninu a dostatočne sa hýbte. Vyhnite sa užívaniu preháňadiel, ktoré môžu krátkodobo pomôcť, ale v dlhšom časovom horizonte dokážu zničiť sliznice v tráviacom trakte.

POMOC PRI ZÁPCHE VĎAKA PROIBS®

PROIBS® ako zdravotnícka pomôcka ponúka pomoc pri liečbe príznakov syndrómu dráždivého čreva, ku ktorým patrí aj zápcha. PROIBS® môžete bezpečne užívať aj po odznení zápchy na udržiavanie optimálnych podmienok vo črevách.

POMOC PRI ZÁPCHE VĎAKA PROIBS®

Balíček PROIBS, ktorý pomáha pri zápche, hnačke, nadúvaní a kŕčom v bruchu, ktoré sú spôsobené IBS.

SKÚSENOSTI ZÁKAZNÍKOV

Každé ráno som pila PROIBS® a už po týždni prišlo zlepšenie. Moje brucho nebolo také pokojné už veľa rokov. To je úľava, keď už nemusím myslieť na problémy s trávením!

Emma

Môj žalúdok je pokojnejší. Som schopný jesť bez toho, aby som dostal hnačku a bolesť a pocit nafúknutia sú preč. PROIBS® navyše výborne chutí!

Martin

PROIBS® KÚPITE V TÝCHTO LEKÁRŇACH: