NADÚVANIE A PLYNATOSŤ

Trápi vás nepríjemné nadúvanie a zvýšená plynatosť? Pokiaľ nekonzumujete potraviny spôsobujúce nadúvanie, a teda na vine nie je skladba vášho jedálnička, môže sa jednať o príznak vážnejšieho problému.

Počas trávenia potravy v našich črevách vznikajú plyny, ktoré sa buď bežne vstrebávajú ešte v našom tele alebo odchádzajú v podobe vetrov. Pokiaľ k ich vylučovaniu z tela ale nedochádza, vedie to k nadúvaniu a nafukovaniu v oblasti brucha. Môžete potom trpieť silnými bolesťami, ktoré sa objavujú v ktorejkoľvek časti tráviacej sústavy.

Niekedy vystreľujú až do oblasti srdca, a tak sa často stáva, že pacienti navštívia lekára s podozrením na infarkt. Druhým variantom je silná bolesť v dolnej pravej oblasti brucha, ktorá sa naopak zamieňa za zápal slepého čreva alebo obličkové kamene. Keď doktor vylúči všetky tieto ochorenia, často sa príde na to, že ide práve o syndróm dráždivého čreva.

naduvanie

Najväčší podiel na plynatosti a nadúvaní má najmä nevhodná strava, ale aj zhoršená priechodnosť čriev, prehĺtanie vzduchu počas konzumácie potravín, tráviace ťažkosti alebo dôsledok syndrómu dráždivého čreva. Ideálnou prevenciou je preto premýšľať o tom, čo a ako jete.

Zaručenými spúšťačmi nadúvania sú strukoviny, čerstvé kysnuté pečivo, sýtené nápoje, hlúbová zelenina, alkohol, silne korenené jedlá, cibuľa a cesnak. Situácii nepomáha ani nadmerný stres a účinky niektorých liekov. Pokiaľ k zlému jedálničku pridáte ešte nedostatok pohybu alebo sedavé zamestnanie, vaše črevá si s nadmerným množstvom plynov jednoducho nedokážu poradiť.

Vyhnite sa určitému typu potravín a nápojov. Veľa a často pite. Šumivé nápoje vymeňte za neperlivú vodu bez umelých sladidiel. Nič nepite príliš horúce, ani príliš studené. Jedzte pomaly a jedlo dobre žujte. Zabudnite na žuvačky a zaraďte do svojho denného programu pravidelný pohyb, ktorý vám pomôže naštartovať správnu peristaltiku čriev.

Keď ani zmena životného štýlu nepomáha, určite sa obráťte na svojho lekára, ktorý postupne vylúči iné príčiny týchto ťažkostí.

Žiadna liečba, ktorá by vás zbavila plynatosti raz a navždy, bohužiaľ neexistuje. Môžete ale vyskúšať zdravotnícku pomôcku PROIBS®, ktorá ponúka rýchlu pomoc pri problémoch spôsobených syndrómom dráždivého čreva. Pokiaľ máte navyše problémy s plynatosťou častejšie, môžete PROIBS® užívať aj dlhodobo.

ZBAVTE SA NADÚVANIA
S PROIBS®

PROIBS® ako zdravotnícka pomôcka ponúka rýchlu pomoc pri liečbe príznakov syndrómu dráždivého čreva. PROIBS® môžete bezpečne používať aj po odoznení nadúvania na udržiavanie optimálnych podmienok v črevách.

ZBAVTE SA NADÚVANIA
S PROIBS®

SKÚSENOSTI ZÁKAZNÍKOV

Každé ráno som pila PROIBS® a už po týždni prišlo zlepšenie. Moje brucho nebolo také pokojné už veľa rokov. To je úľava, keď už nemusím myslieť na problémy s trávením!

Emma

Môj žalúdok je pokojnejší. Som schopný jesť bez toho, aby som dostal hnačku. Bolesť a pocit nafúknutia sú preč. A PROIBS® navyše výborne chutí!

Martin

PROIBS® KÚPITE V TÝCHTO LEKÁRŇACH: