Kŕče v bruchu

Trápia vás kŕče v oblasti brucha, s ktorými si neviete rady? Rôzne bolesti v týchto častiach určite netreba podceňovať, pretože veľmi často znamenajú závažnejší problém. Avšak, ak problémy do niekoľkých hodín vymiznú, nemusíte sa príliš znepokojovať, pretože pravdepodobne išlo o reakciu na nevhodné potraviny.

Kŕče v bruchu často prichádzajú nečakane. Dajú sa charakterizovať ako ostrá a zvieravá bolesť, ktorá človeku bráni uvoľniť sa a postaviť sa vzpriamene. Rovnako rýchlo ako bolesť prišla, tak väčšinou aj odchádza. Lenže v opakovaných intervaloch sa vracia späť. 

Kŕče sa často objavujú ako sprievodný jav pri nadúvaní, zápche alebo hnačke. Ak sa opakujú dlhodobo, určite navštívte svojho lekára alebo gastroenterológa, ktorí pomôžu odhaliť pravú príčinu. Tá sa bez vyšetrenia ťažko diagnostikuje hlavne z toho dôvodu, že každý pacient vníma bolesť v bruchu veľmi subjektívne.

Ruky držiace brucho s kŕčmi v bruchu.

Kŕče v bruchu môžu mať pomerne banálnu príčinu alebo naopak znamenajú veľmi závažné ochorenie. Z toho dôvodu im venujte pozornosť ako u seba, tak u svojich blízkych. Silné a opakované kŕče môžu znamenať, že sa v črevách, žlčníku alebo obličkách nachádza prekážka, ktorú sa organizmus snaží kŕčmi vypudiť von. Zo závažných chorôb môže ísť napríklad o prasknuté slepé črevo, rakovinu žalúdka, pankreasu alebo pečene, prípadne Crohnovu chorobu alebo celiakiu.
Môže sa jednať aj o syndróm dráždivého čreva.

Bolesti brucha sa objavujú aj bez závažnejšej zdravotnej príčiny, môže ich spôsobovať stres, depresia, nervozita a strach.

Vyvážený jedálniček s dostatkom vlákniny pomôže s kŕčmi v bruchu.

Zamerajte sa na konzumáciu zdravých jedál s vysokým obsahom vlákniny, nepite presladené nápoje a dostatočne sa hýbte na čerstvom vzduchu.
V prípade, ak máte nariadené svojím lekárom diétne opatrenia, snažte sa ich pokiaľ možno dodržiavať.

VYSKÚŠAJTE
PROIBS®

Pokiaľ trpíte kŕčmi v bruchu a tie sa objavujú pravidelne, vyskúšajte PROIBS®. Jedná sa o zdravotnícku pomôcku, ktorá ponúka pomoc pri liečbe príznakov syndrómu dráždivého čreva. Prípravok však môžete bezpečne používať aj po odoznení kŕčov na udržiavanie optimálnych podmienok vo vašej tráviacej sústave. PROIBS® je vhodný aj na dlhodobé užívanie.

VYSKÚŠAJTE
S PROIBS®

Balíček PROIBS, ktorý pomáha pri zápche, hnačke, nadúvaní a kŕčom v bruchu, ktoré sú spôsobené IBS.

SKÚSENOSTI ZÁKAZNÍKOV

Každé ráno som pila PROIBS® a už po týždni prišlo zlepšenie. Moje brucho nebolo také pokojné už veľa rokov. To je úľava, keď už nemusím myslieť na problémy s trávením!

Emma

Môj žalúdok je pokojnejší. Som schopný jesť bez toho, aby som dostal hnačku a bolesť a pocit nafúknutia sú preč. PROIBS® navyše výborne chutí!

Martin

PROIBS® KÚPITE V TÝCHTO LEKÁRŇACH: